Skutki uboczne i złe samopoczucie przy przyjmowaniu Asertinu i Convulexu

PYTANIE:

Zażywam Asertin 100 mg i Convulex 150 mg, jednak nie widze poprawy, lęki nadal sie utrzymują. Chciałabym czuć się lepiej i nie wiem czy powinnam może zacząć zażywać jeszcze inny lek? Objawy jakie mi towarzyszą to dragwki na ciele, drżenie rąk, słabe czucie w nogach. Po każdym posiłku od jakiegoś czasu mam biegunkę – czy może być to spowodowane lekami? Bardzo się boje, ze wzglęu na to nie mogę również podjąć pracy. Co mam zrobić, aby czuć się lepiej?”

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Opisywane objawy niepokoju, drżenia, zaburzenia czucia mogą mieć związek z tym, że zalecone leki nie osiągnęły jeszcze swojego docelowego działania- czasem potrzeba 6-8 tygodni, by wyeliminować objawy choroby podstawowej po zastosowaniu nowego preparatu. Możliwe jest też to, że Pani organizm przyzwyczaił się do okresowego przyjmowania innych leków benzodiazepinowych (np. Relanium) stąd objawy niepokoju, wynikające z braku tej substancji. Natomiast zarówno Convulex, jak i Chlorprotixen powinny łagodzić objawy wynikające z braku benzodiazepin. 
Co do objawów z przewodu pokarmowego- w jelitach znajduje się bardzo dużo receptorów dla serotoniny, na które również może oddziaływać lek wywołując objawy niepożądane- w tym biegunki. Objawy te, mają zwykle charakter przemijający i ustępują po 7-21 dniach.
Natomiast- jeśli objawy lękowe będą się nasilać, proponuję udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Czasem zdarza się konieczność wcześniejszej korekty leczenia. 
Na koniec pragnę dodać, że w leczeniu objawów lękowych bardzo skuteczną pomocą jest psychoterapia.

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online