Zmęczenie i senność po ostawieniu Setaloftu. Czy to normalne?

PYTANIE:
"Do niedawna przyjmowałam Setaloft. Po ostatniej konsultacji z panią doktor zaczęłam schodzić z leku – z jednej tabletki 50 mg na pół tabletki, którą brałam przez miesiąc, a po miesiącu zaprzestałam brania leku zupełnie zgodnie z zaleceniem lekarza. Ostatni raz lek brałam ok. 2 tygodnie temu. Po kilku dniach poczułam zmęczenie, początkowo myślałam, że ma to związek ze zmęczeniem po ciężkim okresie w pracy. Ale to zmęczenie, senność (pomimo normalnego snu w nocy) i zawroty głowy utrzymują mi się do dziś. Zastanawiam się czy przyczyną tego dziwnego dla mnie stanu zdrowia nie jest odstawienie leku. Jak to można stwierdzić i jeśli tak jest, co można z tym zrobić?"

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Objawy, które Pani opisuje, czyli zmęczenie oraz senność, mogą zwiastować nawrot objawów depresyjnych. Objawy te jednak są na tyle niespecyficzne, że wymagają szczegółowej weryfikacji. Mogą one być stanem przejściowym, związanym np. z trudniejszym okresem  w życiu, mogą one także wynikać z obecności rozmaitych stanów somatycznych, np. infekcji, niedoczynności tarczycy, niedokrwistości. Trudno ustalić właściwą przyczynę tego stanu drogą konsultacji elektronicznej. W związku z tym najbardziej wskazana w tej sytuacji byłaby wizyta u lekarza prowadzącego.
Lekarz psychiatra podczas takiej wizyty będzie mógł osobiście ocenić Pani aktualny stan psychiczny, ustalić przyczyny opisywanych przez Panią objawów oraz zaproponować dalsze leczenie. Będzie miał  również wtedy możliwość ocenić, czy pogorszenie samopoczucia wiąże się z jakimś czynnikiem zewnętrznym lub somatycznym, czy też wynika z odstawienia leku przeciwdepresyjnego dwa tygodnie temu."


 

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6