Warsztaty z Psychologiem
dla Osób Dorosłych z ADHD

Termin:  czwartek, g. 18:00 – 19:30

Start najbliższych warsztatów: 30 maja 2024 r.

Koszt: mniej niż 60 zł za godzinę

Warsztaty z Psychologiem dla Osób Dorosłych z ADHD

  • 8 póltoragodzinnych zajęć online z Psychologiem – Ekspertem
  • wiedza i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z ADHD w codziennym życiu – jest dowiedzione, że im więcej wiesz o swoim ADHD, tym lepiej pokonujesz wyzwania z niego wynikające
  • możliwość spotkania innych dorosłych osób z ADHD
  • odpowiedzi na nurtujące Cię pytania m. im.: o to jak radzić sobie w pracy, o koncentrację uwagi czy farmakoterapię przy ADHD
  • w spotkaniach można brać udział anonimowo
  • kameralne grupy od 5 do 12 uczestników

Marta Chmielewska

  • psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny,
  • ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z Pacjentami,
  • stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w różnych kursach, szkoleniach i konferencjach,
  • specjalizuje się w pracy z osobami z ADHD.

Opinie o prowadzącym

Niezwykle ciepła, mądra, wyrozumiała terapeutka. Nie podaje rozwiązań na tacy, daje czas na znalezienie własnych odpowiedzi, pomaga, prowadzi. Dzięki temu chyba sesje z nią są tak bardzo jakościowe. Osiągnęłam nową jakość życia. Dziękuję za pomoc Pani Marto!

PLAN WARSZTATÓW

1. spotkanie:

ADHD – na warsztacie dowiesz się czym jest ADHD? Jakie są główne objawy Twojego ADHD? Jak neuro atypowość może wpływać na poszczególne sfery Twojego życia? Wymienisz również doświadczenia z innymi członkami grupy.

2. spotkanie:

Nadruchliwość – na warsztacie dowiesz się jak objawia się w życiu osoby z ADHD nadruchliwość? Dlaczego doświadczasz tego objawu? Jak i dlaczego warto regulować swój układ nerwowy? Jakie pułapki myślenia nasilają objawy ADHD?

3. spotkanie:

Zaburzenia koncentracji uwagi, czyli dlaczego nie mogę się skupić? – na warsztacie dowiecie się dlaczego osobom z ADHD tak trudno osiągać zamierzone plany i cele? Poznasz techniki planowania, rozwiązywania problemów oraz opóźniania czasu rozproszenia koncentracji uwagi.

4. spotkanie:

Doskonalenie umiejętności ogarniania chaosu – na warsztacie przyjrzysz się własnej motywacji oraz własnym powodom do wprowadzenia codziennych rutyn. Dowiesz się czemu osobom z ADHD tak trudno czasem wprowadzić zmianę? Na warsztacie otrzymasz pomocne wskazówki dotyczące panowania nad chaosem, skutecznego porządkowania i planowania.

5. spotkanie:

Impulsywność – na warsztacie przyjrzymy się aspektowi impulsywności w ADHD. Dowiesz się czemu osobom z ADHD trudniej powstrzymywać impulsy. Wymienisz doświadczenia z innymi i dowiesz się jakie techniki mogą być pomocne w opanowaniu impulsywnych działań.

6. spotkanie:

Samoregulacja – na warsztacie dowiesz jakie procesy pomagają w lepszym
zarządzaniu sobą. Porozmawiamy o tym jak rozwijać elastyczność psychologiczną w rozumieniu terapii Akceptacji i Zaangażowania. Na warsztacie będziesz mieć okazje wzmocnić swoje zasoby oraz przyjrzeć się własnym celom w odniesieniu do wartości.

7. spotkanie:

Osobowość, emocje a ADHD – na warsztacie dowiesz się jak budować zdrowsza relacje ze swoimi emocjami, w oparciu o ćwiczenia będziesz mieć okazje zbudować alternatywne sposoby reagowania na pojawiające się emocje. wymienisz doświadczenia związane z poczuciem wpływu na Twoje objawy. Przyjrzymy się aspektom osobowości i obszarom na które możesz mieć wpływ.

8. spotkanie:

Styl życia, ograniczenia, zasoby – na warsztacie wymienisz doświadczenia dotyczące tego jak styl życia wpływa na nasilenie lub zmniejszenie nasilenia objawów ADHD. Porozmawiamy o tym jak dobrze dbać o swoje emocje oraz opiekować się sobą. Będzie również okazja do obejrzenia problemu ADHD od strony zasobów.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CENTRUM TERAPII DIALOG?

W Centrum Terapii Dialog zapewniamy wizyty u doświadczonych lekarzy psychiatrów, konsultacje psychologiczne i prowadzimy psychoterapię. Warsztaty z Psychologiem dla Osób Dorosłych z ADHD są prowadzone w ramach Wysokospecjalistycznej Poradni dla Dorosłych z ADHD, w której przyjmują eksperci w tej dziedzinie.

Zobacz: Poradnia dla Dorosłych z ADHD >>

Od 15 lat wspieramy pacjentów z całej Polski w dbaniu o zdrowie psychiczne.

doswiadczenie
15 lat doświadczenia
pacjenci
ponad 100.000 pacjentów
wykwalifikowani (1)
zweryfikowani psycholodzy i psychoterapeuci

MASZ PYTANIA?

napisz: grupywsparcia@terapiadialog.pl

zadzwoń: 22 436 83 50

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6