Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia Zaburzeń Snu

Specjalistyczna Poradnia Zaburzeń Snu NZOZ Centrum Terapii Dialog specjalizuje się w:
 

 

W ramach leczenia w zależności od stanu pacjenta stosujemy odpowiednio dobrane leki i/lub odpowiedni rodzaj psychoterapii.
 

Umów się do Poradni Zaburzeń Snu:

Zespół Poradni Zaburzeń Snu tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.
Zobacz poniżej:

Webinary i wystąpienia w mediach

Specjaliści przyjmujący w poradni:

Tempo życia, podatność na stres, silne przeżycia emocjonalne, codzienne kłopoty, choroby przewlekłe – to tylko niektóre czynniki, które oddziałują na jakość snu. Brak odpowiedniej regeneracji dla organizmu pogłębia złe samopoczucie i błędne koło się zamyka. Do najczęściej występujących zaburzeń snu należy bezsenność. Jednak zaburzenia snu to nie tylko nieodpowiedni czas jego trwania, lecz także niepożądane zachowania człowieka w trakcie spania.

Sen to podstawowa potrzeba fizjologiczna człowieka. Jakość wypoczynku wpływa na szereg procesów regeneracyjnych, które każdej doby zachodzą w organizmie, oraz na gospodarkę hormonalną.

Wyróżnia się następujące zaburzenia snu:

Warto podkreślić, że problemy z wysypianiem się mogą wynikać z chorób somatycznych lub problemów psychicznych. Dlatego powinny zostać szczegółowo zdiagnozowane. Leczenie zaburzeń snu powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza psychiatry lub neurologa.

Jak sobie pomóc?

Oprócz leczenia z wykorzystaniem terapii i leków warto zadbać o wyeliminowanie czynników środowiskowych, które mogą utrudniać należyte wysypianie się. Pomocne mogą okazać się następujące zasady:

Pomoc w kłopotach ze snem świadczą specjaliści z Centrum Terapii DIALOG w Warszawie.