Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia Depresji

Specjalistyczna Poradnia Depresji NZOZ Centrum Terapii DIALOG specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
 

W ramach leczenia w zależności od stanu pacjenta stosujemy odpowiednio dobrane leki i/lub odpowiedni rodzaj psychoterapii.
 

Umów się na wizytę

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu

Umów Wizytę on-line
Nie wiesz do kogo się zapisać?
Zadzwoń: 
(22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.

 

 

Leczenie depresji

W języku potocznym depresja kojarzy się nam z pogorszeniem nastroju, tak zwanym „dołkiem”, na ogół wywołanym konkretną przyczyną, taką jak żałoba, rozstanie z partnerem czy utrata pracy. Być może właśnie z tego względu choroba ta wciąż bywa lekceważona w społeczeństwie. Tymczasem koniecznie należy uświadomić sobie, że depresja jest chorobą o złożonym znaczeniu medycznym i wielu podtypach (endogenna, dwubiegunowa, cyklotymia, dystymia i inne). Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja zaliczana jest do najpowszechniej występujących chorób cywilizacyjnych mogących powodować przedwczesną śmierć, tuż obok schorzeń sercowo-naczyniowych, nowotworów, otyłości czy cukrzycy.

Etiologia wciąż nie jest do końca rozpoznana. Mimo, że choroba ta uznawana za jeden z symboli współczesnych czasów, nie jest nowa, gdyż towarzyszy ludziom od zawsze. To, co niegdyś nazywane było „naturą melancholijną”, dziś określane jest mianem obniżonego nastroju. Coraz większa świadomość społeczna i coraz lepsze metody pozwalają nam dziś skuteczniej stawiać czoła tym zaburzeniom, co w wielu przypadkach zwyczajnie ratuje ludzkie życie. Badania wykazują, że depresja może być dziedziczna oraz że zapadać mogą na nią ludzie o określonych czynnikach osobowościowych. Za obniżenie nastroju w tej chorobie odpowiada też zaburzona praca komórek nerwowych, a konkretnie zmiany w dystrybucji neuroprzekaźników. Choroba ta może zatem spotkać każdego.

 

Leczenie depresji polega głównie na zastosowaniu środków farmakologicznych. Dodatkowo można też podjąć psychoterapię. Lekarz psychiatra zapisuje leki po wnikliwym wywiadzie i postawieniu diagnozy. Do lekarza psychiatry powinny bezwzględnie zgłosić się osoby, które obserwują wyżej wymienione objawy w postaci krótkotrwałej, ale cyklicznej (np. 2-3 dniowe epizody powtarzające się w odstępach czasu), jak i w postaci ciągłej, utrzymującej się od 2 do 4 tygodni, bez względu na stopień nasilenia.

Śródki farmakologiczne w dopasowywane są przez lekarza psychiatrę odpowiednio do objawów występujących u chorego, chorób współistniejących, jak też pozostałych leków przyjmowanych przez pacjenta. Leki przeciwdepresyjne dostępne w Polsce nie uzależniają. Poprawa samopoczucia może być zauważona dopiero po 2, nawet 4 tygodniach kuracji, dlatego bardzo ważne jest systematyczne zażywanie leków według wskazań lekarza.

Warto podkreślić, że depresja to choroba, którą należy leczyć i którą często można pokonać. Im wcześniej pacjent zdecyduje się na wizytę u specjalisty, tym lepiej. Lekarze psychiatrzy NZOZ Centrum Terapii DIALOG w Warszawie czekają na Państwa zgłoszenia.

Nasi specjaliści


Placówka
 • WYBIERZ
 • DIALOG Śródmieście - Słomińskiego 19
 • DIALOG Ursynów - Stryjeńskich 19
 • DIALOG Mokotów Pejzażowa - Bukowińska 12
 • DIALOG Wola - Górczewska 137
 • DIALOG Mokotów Konduktorska - Konduktorska 4 lok. 11
 • DIALOG Gocław - Bora-Komorowskiego 33
 • Dialog Online
 • DIALOG Gocław - Bora-Komorowskiego 33A
 • DIALOG Mokotów Domaniewska - Bukowińska 26B
 • DIALOG Mokotów Domaniewska - Bukowińska 26B
Kolejność alfabetyczna
Nie wiesz do
kogo się zapisać?
ZADZWOŃ: 22 436 83 50
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ TERAZ